Krátí se čas… Výstavy Josefa Sudka v Praze se blíží ke konci. Nezmeškejte!

Josef SudekJosef Sudek – český fotograf, který svými fotografiemi získal popularitu a ohlas i za hranicemi své země, slaví letos dvě výročí. První výročí je 120 let od jeho narození a druhé pak
40 let od doby jeho úmrtí.
V těchto souvislostech se v Praze na dvou místech sešly dvě unikátní výstavy, které jsem navštívila a doporučuji jim věnovat čas.

Chrám sv. VítaVýstava s názvem „V šeru chrámu“ v jeho ateliéru na Újezdě
je ukázkou Sudkova citu pro hru světla. Jedinečné fotografie, které vytvořil v období protektorátu při rekonstrukci vnitřku chrámu. Výstavu je možné zhlédnout do 30. 08. 2016.
<< více o výstavě >>

 

Kostel sv. VáclavaVýstavu s názvem „Milerád budu fotografovati moderně moderní architekturu“ tentokráte najdete v Domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu. Expozice nám přibližuje Sudkovu zakázkovou tvorbu pro naše přední architekty. Málokdo ví, že Sudek fotografoval kromě architektury a interiérů také moderní zahrady v Praze i okolí. Podívaná na více než osmdesát fotografií, které doposud nebyly souborně vystaveny je věru nádherná. Snímky vznikaly od konce dvacátých let do počátku padesátých let minulého století. Výstava potrvá do 18. 09. 2016.
<< více o výstavě >>

Neváhejte, užijte si kulturní a estetický zážitek.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *