Světlo v kapse

Slyšeli jste už o aplikaci Sun Surveyor? Jde o užitečný prográmek pro systémy Android a iOS, který Vám kdykoli a kdekoli zobrazí a předpoví pozici Slunce a Měsíce. Jednoduše si zobrazíte azimut, čas a výšku nad obzorem, dobu zlaté a modré hodiny, polohu obou těles v jakýkoli čas na jakémkoli místě a mnoho dalšího. Dráhu a polohu těles si navíc můžete pomocí fotoaparátu zobrazit přímo na místě pomocí rozšířené reality, takže budete mít dokonalý přehled o tom kdy, jak a kam budou dopadat paprsky a naplánovat si tak nejlepší čas pro kompozici.

Pokud Vám to pořád nestačí, nezoufejte. V aplikaci toho zjistíte ještě mnohem více, jako např. východy a západy Slunce a Měsíce, prodloužení stínů, měsíční fáze a míru osvětlení jeho povrchu, slunovraty, rovnodennosti, 3D kompas a nebeský kompas spolu s polohou a obloukem Mléčné dráhy, vizualizaci hvězd, 3D projekci pozic Slunce a Měsíce spolu s terénními mapami a určením nadmořské výšky a měřením mezi dvěma místy na mapě… A pořád to není konečný výčet. Je toho jednoduše až příliš mnoho na to, abyste si tuto užitečnou utilitu nechali ujít.

Aplikaci je možné zakoupit (i v češtině!) na Google Play za 229,99 Kč, respektive na iTunes za 9,99$. Oficiální stránky produktu najdete zde.

Máte už dofoceno a chystáte se zavřít pod červenou žárovku? Možná se Vám bude hodit dvojice aplikací pro temnokomorníky, které Vám tu brzy představíme. Takže dobré světlo!

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *